Kisipari keltetőgépek megrendelésre
Autómata forgatós keltetőgépek hőszabályzós Biztonsági rendszerrel és riasztással felszerelt Szendvicspanelből készült MIDI Manuális páraszabályzós299 990 Ft
Mielőtt keltetőgép vásárlásról dönt, hagy segítsünk!
Kérjük válasszon magyar terméket és kerülje a külföldit. Van belőlük sokféle, csilli-villik ,nem hőszigetelt műanyagdobozos (ezek a legrosszabbak), mindent is tudnak, meg 100 év a garancia rájuk, de a fele sem igaz. Öröm legyen a keltetés. Mi magyarországi gyártók vagyunk 30 éve,
jót akarunk az ügyfeleinknek. Olvassa el a főoldalon, bal oldalt található, I-vel jelölt FONTOS TUDNIVALÓinkat. Kérjük szánjon rá 3 percet, a saját érdekében!
MIDI F300 keltetőgép.
Ezek a gépek legfőképpen abban tudnak többet a bujtató gépeknél, hogy tojásforgató szerkezet is van bennük, így automatikus a tojásforgatás. A típusjelben szereplő F jelzi, hogy forgatni is tud a gép.
A “MIDI” sorozat keltetőgépeinek gépháza 19 mm falvastagságú ragasztott szendvicspanelekből készül (kívül-belül polisztirol lemez, közötte extrudált poliuretánhab hőszigeteléssel).
A panelek illesztései vízmentesen tömítettek. A gépház gumilábakon áll.
A gép belsejében lévő központi ventilátor légkeveréssel végzi az egyenletes hőelosztást és egyben a gép átszellőzését is biztosítja. A ventilátor intenzív légáramában van elhelyezve a keltetőtér fűtését ellátó csőfűtőtest.
A kezelőlapon van a hőmérséklet-szabályzó kijelzője. Alatta a beállító gombok.
A hőmérséklet beállítást tizedfokos állítási lehetőséggel tudjuk elvégezni. A szabályzó a beállított hőmérsékletet tized pontossággal ”behozza” és tartja.
A szabályzónak aktív védelmi funkciója is van, a hőmérséklet megemelkedése esetén először letiltja a fűtést, azután beindítja a levegő befúvó ventilátort és hűti a gépet.
Távriasztásra is alkalmas.
A hűtő ventillátor tápegység csatlakozóját a gépen kialakított csatlakozó aljból üzemeltessük.
Forgatni is tudja a tojásokat a gép. A tojástálcák bölcsőibe berakjuk a tojásokat, majd a billentő csavarral előre betoljuk a keltetőbe. Elbillentjük a bölcsőket annyira, hogy a csavar betaláljon a billentő mechanizmus hornyába. Ezzel létre is jön a tojásforgató kapcsolat.
A gép beindításával elindul a forgató hajtómű is, két óra alatt csinál egy kört. Folyamatosan működik, kibillenti a tojásokat jobbra-balra 45 fokig.
A gép ajtaján a kémlelő ablak mögé tehetjük a páramérőt. A gép aljába tesszük a vizes tálcát, feltöltve vízzel. A páramérő mutatni fogja a páratartalmat.
A levegő kifújó nyíláson lévő csappantyúval változtathatjuk az átáramló, átöblítő levegő mennyiségét, és ezzel a páratartalmat is. Ha csökkentjük a kifújó nyílást, nő a páratartalom, ha nyitjuk, akkor csökken a páratartalom.
Az utolsó három nap a bujtatási szakasz. Amikor oda érünk, akkor át kell tálcázni a tojásokat a bujtató tálcába, abban kelnek ki, nem maradhatnak a billentő tálcákban!
A legjobb, ha másik gépben bujtatunk, mert a bujtatás fertőzés veszélyes üzem, utána takarítás, fertőtlenítés következik.
A gép a légkeverős szekrényes gépek családjába tartozik, az ennek megfelelő technológiai adatokat vegyük figyelembe.
Használata részletesen a géphez mellékelt Használati Utasítás-ban található!
Ajánlott kiegészítők: Kontroll hőmérő (12-18 cm-es), Páramérő, Tojáslámpázó, Keltetés szakkönyv